Garmin fenix5S Plus Silver, Black Band

 • multisportovní hodinky (lyže, běh, plavání, kolo, navigace)
 • barevný Chroma displej, GPS/GLONASS/GALILEO přijímač
 • malý rozměr a hmotnost, výdrž až 25 hodin provozu s GPS (UltraTrac)
 • až 11 hod s GPS, 4,5 hod GPS + hudba, až 7 dní v režimu smart hodinek
 • předehraná TOPO mapa Evropy
 • úložiště na hudbu - až 500 skladeb
 • bezkontaktní platby
 • VO2 max, regenerační asistent (běh i cyklistika)
 • intervalové tréninky a tréninkové plány, vibrační upozornění
 • výškoměr, barometr, kompas, teploměr
 • STRAVA segmenty, Connect Mobile, Live Tracking
 • Bluetooth, Smart funkce, Wi-Fi, ANT+
 • vestavěný optický snímač tepu
 • minerální sklíčko, dispej 27,94 mm, šířka pásku 20 mm

Tento produkt už není v nabídce!

010-01987-21
 • Popis produktu
 • Vlastnosti
 • Obsah balení

Details

Hodinky Garmin fénix5 Plus jsou opět představeny hned ve třech velikostech, kdy největší model, označený jako fénix5X Plus je ve velikosti současného modelu fénix5X a fénix3. Standardní verze fénix5 Plus je oproti fénix5X Plus znatelně menší a nejmenší model fenix5S Plus ocení ženy a sportovci s menší postavou a skutečně štíhlým zápěstím. Právě pro tyto sportovce byla velikost často jedinou překážkou při úvahách o koupi předchozího modelu.

NOVÉ FUNKCE (oproti předchozí generaci hodinek)

Všechny modelové řady s označením Plus mají podporu routovatelných turistických map s body zájmu a navigací s upozorněním na nadcházející odbočky, okružní trasy atd. Součástí tohoto modelu je předehraná TOPO mapa Evropy. Úložiště až na 500 skladeb. Pomocí bezdrátových Bluetooth sluchátek (nejsou součástí balení) můžete poslouchat hudbu přímo z hodinek. Výdrž baterie v hodinkách s GPS a se spuštěnou hudbou je až 4,5 hodinY. Také lze s hodinkami uskutečňovat bezkontatní platby (bohužel zatím v ČR nemožné)

Všechny nové modely řady Garmin fénix5 Plus jsou opět vybaveny optickým snímačem srdečního tepu a jsou schopné měřit srdeční tep průběžně po celý den. Oproti předchozí řadě hodinek je zde optický snímač plně zarovnaný se zadní stěnou, tudíž nevystupuje a mají vylepšené displeje s vyšším rozlišením. Údaje jsou proto ještě snadněji čitelné a hodinky nabízí více volnosti i pro vývojáře Connect IQ aplikací (stažitelné ciferníky hodinek, uživatelské funkce a datová pole).

Je k dispozici dlouhodobé vyhodnocení tréninkové zátěže, které umožnuje lépe sledovat tréninkové zatížení a vést trénink k efektivnějším výsledkům. Hodinky používají nové uchycení řemínků, které je nyní možné měnit rychle, bez nutnosti použití speciálních nástrojů. Můžete tak používat dvojici nebo více typů řemínků a před tréninkem v šatně v případě potřeby rychle vyměnit stylový řemínek za sportovní. fénix5 Plus tak mohou mimo trénink na první pohled působit jako klasické hodinky a změna řemínků Vás před tréninkem přitom nezdrží a neomrzí.

fénix5 Plus jsou kompatibilní s oblíbenými STRAVA segmenty, navíc nabízí i podporu skupinového (Live) sledování, podobně, jako některé cyklopočítače Edge. Pokud se chystáte s přáteli na vyjížďku nebo na společný závod, můžete svoji pozici na trati společně přenášet nejen svým známým, ale i sdílet přímo během závodu.

Garmin fénix5 Plus nabízí nejen podporu pro bezdrátové ANT+ senzory, ale také pro Bluetooth Smart senzory, které jsou na trhu dostupné jako příslušenství k chytrým mobilním telefonům (například snímače srdečního tepu nebo cyklistická čidla kadence a rychlosti).

Vzhled a konstrukce hodinek

Garmin fénix5 Plus jsou multisportovní GPS hodinky určené pro náročné sportovce a outdorové dobrodruhy. Jsou vybaveny pokročilými senzory, vysocecitlivým GPS/GLONASS přijímačem s novou ocelovou EXO™ anténou umístěnou kolem barevného displeje (Chroma). V režimu Smart hodinek vydrží až 12 dní na jedno nabití akumulátoru. Stejně jako u předchozí generace i tato novější varianta má velký, kruhový, barevný displej. Varianty fénix5X Plus a fénix5 Plus a Fenix5S Plus mají rozlišení 240x240 pixelů.

fénix5 Plus se vyrábějí ve třech velikostech. Největší fénix5x Plus jsou dělány v osvědčeném designu a velikosti, na který jste zvyklí již z předchozí páté a třetí generace těchto hodinek, s průměrem 51mm. Klasické fénix5 Plus nabízejí podobný vzhled, avšak kompaktnější rozměry s průměrem 47mm. A nejmenší fénix5S Plus přináší nový elegantní design a svými rozměry jsou ideální i pro menší dámské zápěstí, májí průměr 42mm.

Všechny modely mají integrovaný optický snímač srdečního tepu, umístěný na spodní straně hodinek, který měří tep přímo ze zápěstí a monitoruje jej 24 hodin denně, aniž by nějak omezoval vaše pohodlí.

Nové řemínky

Jako u předchozí generace uchycení řemínků QuickFit™ umožňoje jejich rychlou výměnu během okamžiku a to bez nutnosti použití jakéhokoliv nástroje.Jednoduše stisknete pojistku a řemínek odepnete a stejným způsobem jej nacvaknete zpět. Provedení pojistky navíc vylučuje nechtěné či samovolné odepnutí řemínku, nemusíte se tak obávat ztráty hodinek. Řemínky pro nové fénixy se prodávají opět ve třech rozměrech: pro fénix5S, Plus jsou řemínky o šířce 20 mm, pro fénix5, Plus 22 mm a pro fénix5X, Plus s šířkou 26 mm. Na výběr je z mnoha barev a materiálů, od sportovnějších silikonových, přes kožené či semišové až po kovové (z nerez oceli). Máte tak možnost pro každou příležitost či společenskou událost zvolit nejvhodnější typ řemínku.

Tréninkové funkce

Fénix5 Plus jsou jedny z nejlépe vybavených hodinek současnosti a nabízí širokou škálu tréninkových funkcí. Jedná se o různá nastavení upozornění na srdeční tep, tempo běhu, rychlost, vzdálenost, výkon. V hodinkách je buď možné nastavit jednoduchý intervalový trénink, nebo za pomocí počítače složitý, s různě dlouhými intervaly nebo různými alarmy. Je možné také využít předpřipravené tréninkové plány pro běh nebo jízdu na kole. Pro jednotlivé sporty je možné přizpůsobit nastavení hodinek včetně zobrazovaných informací na displeji. Ve spojení se snímačem tepu Vám hodinky po každé aktivitě doporučí dobu potřebnou k regeneraci organismu, po každém běhu delším než 10 minut vypočtou hodnotu VO2 max a zhodnotí, s jakým výsledkem byste zaběhli vzdálenost 5km, 10km, půlmaraton a maraton.

Nově přidané funkce Training Effect 2.0, Training Status a Training Load umožňují atletům trénovat efektivněji a být lépe informován o skutečném pokroku v tréninku.

Snímač denní aktivity

Fénix5 Plus nabízí možnost sledování celodenních aktivit. Je možné stanovit cílový počet kroků na den, sledovat ušlou vzdálenost, počet kroků, zobrazit spálené kalorie, a to včetně těch pasivních. Při delším sezení nebo jiné nečinnosti Vás hodinky upozorní zprávou na displeji, že je na čase vstát a projít se. Na webovém rozhraní Garmin Connect je poté možnost podrobného vyhodnocení a porovnání Vašich výkonů např. s kamarády.

Plavání a lyžování

Fenix5 Plus jsou díky vestavěným čidlům a vysoké odolnosti schopny měřit i plavecké tréninky, a to buď pod širým nebem (využívá se GPS) nebo v plaveckém bazénu (je nutné zadat jeho délku). V bazénu hodinky měří uplavanou vzdálenost, SWOLF hodnotu, efektivitu plavání, počet záběrů a rozpoznají plavecký styl pro každou délku bazénu. Lze nastavit i alarm na uplavanou vzdálenost nebo započítat uplavané bazény, kdy se při tréninku nepoužívají ruce a plave se jen za pomocí nohou.

Pro příznivce zimních sportů nabízí funkce běžeckého a sjezdového lyžování. Díky vestavěnému barometru hodinky rozpoznají kdy lyžujete a kdy se pohybujete na vleku nebo na lanovce. Díky tomu získáváte informace o skutečně najetých kilometrech na svahu, celkovém sestupu, času, maximální a průměrné rychlosti.

Všechny hodinky z rodiny fénix5 jsou vodotěsné do 10 ATM.

Outdoorové využití

Hodinky jsou vybaveny 3-osým elektromagnetickým kompasem, barometrickým výškoměrem, vysocecitlivým GPS, krokoměrem a vestavěným teploměrem. Se zapnutým GPS se výdrž hodinek pohybuje od 11 do 25 hodin (záleží na nastavené intenzitě ukládání bodů pomocí GPS). Při změně okolního tlaku jsou hodinky schopny upozornit na přicházející bouřku. Pokud chcete skutečně přesně měřit okolní teplotu v průběhu Vašich outdoorových aktivit tak doporučujeme používat externí teplotní čidlo u kterého nedochází k ovlivňování teplotou Vašeho těla.

Funkce Group Track umožňuje sledovat pozici členů vámi definované skupiny. Každý ze skupiny má tak přehled, kde se nachází ostatní členové a máte tak jistotu, že se nikdo neztratí během vašich společných dobrodružných výprav, či jak si kdo vede během sportovních tréninků nebo závodů.

Rozšířený mód UltraTrac nabízí vyšší přesnost záznamu trasy a zároveň delší výdrži baterie. Ta je u fénix5 Plus až 42 hodin na jedno nabití, u fénix5X Plus až 70 hodin a u fénix5S Plus až 25 hodin.

Podpora Connect IQ

Vzhled hodinek fénix5 Plus si můžete upravit k obrazu svému nejen díky různobarevným výměnným řemínkům, ale i to co vidíte na displeji je plně v režimu vaší fantazie a kreativity. Množství vzhledů a doplňků je k dispozici ke stažení z Garmin Connect IQ, což je otevřená platforma pro nositelnou elektroniku umožňující vývojářům programovat aplikace pro nové typy hodinek Garmin (alternativní vzhledy obrazovek, tréninkové programy, podpora pro další příslušenství.) 

Vytvořit si však můžete i svůj vlastní vzhled, jednoduše třeba přidáním obrázku či fotky v aplikaci Garmin Face-It

Garmin neustále prohlubuje spolupráci s vývojáři předních společností, aby tak díky propojení s jejich aplikacemi nabídl další přidanou hodnotu svých produktů. U fénix5 Plus je podporována např. pro STRAVA segmenty, aplikaci UBER nebo AccuWeather.

 

Bezdrátová konektivita

Bluetooth - možnost připojit se k chytrým mobilním telefonům (Android, iOS) pomocí Bluetooth LowEnergy přenosu. Hodinky jsou poté schopny zobrazovat upozornění telefonu (SMS, emaily, hovory) nebo aplikací (info o aktualizacích apod.). Propojení s mobilním telefonem využívá i automatické odesílání tréninkových záznamů na tréninkový server okamžitě po ukončení aktivity. Další dostupnou funkcí je on-line sledování pozice běžce na trati. Celá řada fénix také nově podporuje Bluetooth Smart senzory, které jsou na trhu dostupné jako příslušenství k chytrým mobilním telefonům (například snímače srdečního tepu nebo cyklistická čidla kadence a rychlosti).

Wi-Fi - díky vestavěné Wi-Fi jsou hodinky schopny odeslat data o tréninku nebo aktualizovat software bez nutnosti zapínat počítač nebo mobilní telefon (pouze modely s označením Sapphire.

ANT+ - bezdrátový standard používaný hlavně pro připojení fitness příslušenství jako např. externí - snímač tepu, snímač kadence, snímač otáček kola, krokoměr, měřič výkonu, teplotní čidlo

Garmin Connect

Služba Garmin Connect  je webový tréninkový deník pro ukládání, analýzu a sdílení sportovních aktivit zaznamenaných s hodinkami. Službu Garmin Connect  využívají milióny uživatelů na celém světě. Velkou výhodou pro české uživatele je jednoduché ovládání, které je k dispozici plně v českém jazyce. S Garmin Connect můžete snadno sledovat své pokroky dosažené za určité období, stejně, jako sdílet dosažené výsledky a absolvované trasy s přáteli a ostatními uživateli.

Additional Information

Rozměry (ŠxVxH) 42 x 42 x 14,5 mm
Displej barevný, transflective MIP (Memory-in-Pixel)
Velikost displeje průměr 30,4 mm (1.2”)
Rozlišení displeje (š x v) 240 x 240 pixelů
Hmotnost 65 g
Typ baterie lithium-ion (dobíjecí)
Výdrž až 11h s GPS/4.5h GPS+hudba/25h UltraTrac/7 dní v režimu smarthod.
Odolnost proti vibracím ano (6G)
Voděodolnost 10 ATM
Provozní teplota -20°C až +60°C
Funkce hodinek Ano
PC propojení USB, bezdrátově (Wi-FI)
GPS GPS / GLONASS / GALILEO
Bluetooth ano
ANT+ Ano
Wi-Fi ano
Bezdrátové propojení mezi přístroji ne
Barometrický výškoměr Ano
Elektromagnetický kompas Ano
Snímač tepu ano, integrovaný
Teplota ano, snímač integrovaný, lze připojit tempe™ čidlo
Vibrační upozornění Ano
Ovládání hudby Ano
Zobrazení předpovědi počasí - dešt/teploty ano, přes WiFi, přes Bluethooth® (přes smartphone)
Vyhledání telefonu Ano
VIRB® - ovládání Ano
Smart notifikace (sms, email a hovor) Ano
Krokoměr ano
On-line sledování (LiveTrack™) ano
Porovnání aktivit Ano
Auto multisport (jednoduchá změna sportovního módu) Ano
Nastavitelná datová pole Ano
Odhad spálených kalorií Ano
UltraTrac Ano
Automatická rotace datových stránek Ano
Automatické spuštění nového okruhu Ano
Automatická pauza Ano
Pokročilé tréninkové funkce Ano
Záznam aktivit Ano
Upozornění na čas, vzdálenost, tempo, nastavené spálené množství kalorií, zóny srdečního tepu, neaktivitu, na bouři (přes Bluetooth® kompatibilního chytrého telefonu)
Kompatibilita se snímači ano, snímač srdečního tepu, snímač kadence, snímač otáček kola, snímač výkonu, snímač výkonu (i jiný než Garmin - pouze přes ANT+™), tempe™, Varia™, VIRB®, s radarem
Vestavěná paměť ano, 16 GB
Možnost dohrání map ano
Garmin Connect Ano
Track log (záznam prošlé trasy) Ano
Body zájmu (POI) ano, možnost přidání vlastních
Body / Trasy / Historie (prošlé trasy) 1000 / 30 / 10000 (až 100 uložených tras)
Connect IQ™ Ano
Automatická synchronizace s počítačem Ano
Trénink pokročilý (tvorba vlastních tréninků; cílený trénink) Ano
Virtual Partner® (závod proti rychlosti/tempu) Ano
Virtual Pacer™ (závod proti tempu) Ano
Virtual Racer™ (závod proti nahrané aktivitě) Ano
Připravenost k tréninku - (měří ze srdečního tepu únavu)(pouze s HR Run, TRI) Ano
Odhad doby regenerace Ano
Akcelerometr Ano
Tréninkový efekt Ano
Dynamika běhu Ano
VO2 max Ano
Odhad laktátového prahu ano (s HR Run, TRI)
Měření běhu/chůze na trenažéru/v budově Ano
Plavání - bazén a příroda bazén (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas, volitelně tep) , příroda (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas, volitelně tep) , plavecké způsoby (rozpoznání), plavecký trénink (čas/vzdálenost (nácvik nohou, jedné ruky, netypické způsoby)
Veslování Ano
Kompatibilita se snímačem rychlosti/kadence šlapání Ano
Profily pro více kol Ano
Kompatibilní s pedály Vector™ Ano
Segmenty (kompatibilní se Strava) Ano
Golfové funkce ano, vzdálenost odpalu, F/M/B (vzdálenost k začátku, středu a konci greenu), vzdálenost layups/doglegs , scóre karta, vzdálenost k doglegu/layupu
Kde se nacházím? Ano
Východ/západ Slunce a Měsíce Ano
Kalendář pro lov/rybolov Ano
Výpočet plochy Ano
Jumpmaster Ne
Automatické nastavení cíle aktivity Ano
Upozornění na neaktivitu ano, graficky, vibrace
Vestavěný krokoměr Ano
Počítání schodů/pater ano
 • fenix5S Plus Silver s černým silikonovým řemínkem
 • USB napájecí a datový kabel ( 010-12491-01 )
 • český manuál

Příslušenství

Snímač kadence

bez DPH 818 Kč s DPH 990 Kč

Další podobné produkty