Garmin Forerunner 45 Red

 • tréninkové hodinky s integrovaným GPS/GALILEO/GLONASS
 • doba provozu až 13 hodin s GPS / 7 dnů jako smart hodinky
 • měření času, rychlosti, vzdálenosti a spálených kalorií
 • intervalový trénink, osobní rekordy a cíle
 • výkonostní vyhodnocení pomocí VO2max
 • monitor denní aktivity (kroky, kalorie, vzdálenost)
 • SMART notifikace, ovládání hudby, LiveTracking
 • optický snímač tepu
 • podpora ANT+, Bluetooth, Garmin Connect
 • dvě velikosti (Forerunner 45, a menší 45s)

Tento produkt už není v nabídce!

010-02156-16
 • Popis produktu
 • Vlastnosti
 • Obsah balení

Details

Garmin Forerunner 45 Optic Red jsou velmi lehké (36g) běžecké GPS hodinky. Jedná se o nástupný model předchozí řady Forerunner 35, oproti kterým již mají moderní, kulatý, displej a 5 tlačítek. Optický snímač tepu je již rovněž zapuštěn jak je tomu u moderních sportovních GPS hodinek značky Garmin, takže na ruce sedí naprosto skvěle. Výhodou jsou i uživatelsky snadno vyměnitelné řemínky. Vylepšením je i možnost nastavit si datová pole dle vlastního přání pro každou aktivitu zvlášť.

Jedná se o model, který je větší oproti modelu s označením "s" ( jak tělo, tak i řemínek), jsou vhodné pro větší zápěstí, zde ve variantě s červeným řemínkem.

Garmin Forerunner 45 má větší velikost (průměr hodinek 42 mm) a vyšší hmotnost (36g), tudíž je vhodný zejména pro větší zápěstí, zatímco Garmin Forerunner 45s má menší rozměry (průměr hodinek 39 mm), nižší hmotnost (32g) a lépe se tedy hodí pro menší zápěstí. Model Garmin Forerunner 45 je tedy určen zejména pro sportovce s větším zápěstím, ale i na menším se (vzhledem i tak nízkým rozměrům) budou vyjímat dobře. Větší model Forerunner 45 je k dispozici s červeným nebo černým řemínkem. Menší Forerunner 45s je k dispozici ve dvou barevných variantách, v černo-fialovém a černo-bílém provedení.

Sériová řada Garmin Forerunner 45 patří do řady základních, jednoduchých, převážně běžeckých GPS hodinek: mají minimální rozměry, nízkou hmotnost, avšak dostatečný výkon pro začátečníky i středně pokročilé běžce. Garmin Forerunner 45 totiž i ve svém základu nabízí velmi slušnou funkční výbavu: nechybí samostatné sportovní profily pro běh, běh na páse, jízdu na kole, fitness cvičení, jógu a případně jinou vlastní aktivitu. Hodinky mají k dispozici vibrační alarmy, funkce automatického okruhu i automatické pauzy nebo hodnocení kondice pomocí VO2Max. V případě propojení s aplikací Garmin Connect prostřednictvím kompatibilního mobilního telefonu navíc získáte bezpečnostní funkce v případě nehody, automatické odesílání tréninků do tréninkového deníku a pokročilé tréninkové plány. Samozřejmostí je podpora chytrých funkcí (volání, SMS, emaily a upozornění obecně). Výhodou hodinek rovněž je, že jsou schopné fungovat samostatně i když je nepropojíte s mobilním telefonem. Funkce sporttesteru jsou na telefonu nezávislé a funkce chytrých hodinek jsou k dispozici, jako přidaná funkce navíc v okamžiku, kdy k nim připojíte chytrý mobilní telefon. Hodinky podporují telefony s operačním systémem Android nebo iOS.

Předností Forerunneru 45 je i tlačítkové ovládání, které funguje spolehlivě i v dešti nebo ve vodě a barevný displej se skvělou čitelností na slunci a s podsvícením i pro za šera a tmy.

Vestavěný krokoměr patří ke standardní výbavě většiny moderních sportovních hodinek, stejně jako možnost měření délky a kvality spánku. Monitoring denních aktivit je doplněný o celodenní průběžné měření srdečního tepu, včetně automatické detekce klidového srdečního tepu. V případě, že chcete hodinky využít pro měření vnitřních fitness aktivit jako je spinning, aerobik nebo zumba, je možné hodinky využít a čas, srdeční tep, případně tempo sledovat a zaznamenat bez zapnutého GPS přijímače.

Pokud jsou hodinky připojené k chytrému mobilnímu telefonu, je možné využívat bezpečnostní funkce, které na předem nastavené telefonní číslo pošlou v případě nouze informaci o potřebě pomoci. Žádost o pomoc je možné vyvolat ručně nebo automaticky. Funkce Incident detection automaticky detekuje nehodu a v nastalé situaci vyšle automaticky žádost o pomoc. Druhou možností je funkce Assistence, kterou je možné využít v tísni a kterou vyvoláte ručně kombinací kláves. Bezpečnostní funkce využívají připojený mobilní telefon a s žádostí o pomoc odesílají i aktuální pozici/umístění hodinek.

Podpora stažitelných Connect IQ vzhledů ciferníků umožňuje změnit podobu ciferníku podle přání nebo potřeby. K dispozici je široká škála volně stažitelných vzhledů, mezi kterými můžete vybírat elegantní, praktické, dobře čitelné s velkými ciframi nebo takové, které vás budou motivovat k větší míře pohybu či změně životního stylu.

Pokud se věnujete třeba i cyklistice, případně in-line bruslení nebo lyžování, bude se vám u hodinek hodit možnost využití více sportovních profilů. V každém z těchto profilů si hodinky pamatují samostatné nastavení - při běhu můžete sledovat tempo (min/km), při jízdě na kole rychlost (km/h)... V každém z profilů je možné uživatelsky na displeji nastavit kombinaci veličin, které chcete při dané aktivitě sledovat (např. tempo/čas/vzdálenost). V případě podobného nastavení profilů není nutné v okamžiku změny typu sportu hodinky složitě přenastavovat, stačí jednoduše zvolit jiný sportovní profil.

Samostatnou a často opomíjenou funkcí hodinek je tréninkový deník Garmin Connect. Ačkoliv se často v popisu Garmin sporttesterů nepopisuje, tvoří velkou část hodnoty sportovních GPS hodinek Garmin. Garmin Connect je on-line tréninkový deník, který schraňuje, vyhodnocuje a případně sdílí záznamy ze sportovních aktivit. Garmin Connect je buď přístupný z počítače (PC, iOS) na webové stránce https://connect.garmin.com nebo jako mobilní aplikace Garmin Connect Mobile pro chytré telefony a tablety (iOS, Android). Garmin Connect, který je k dispozici plně v českém jazyce, umí vyhodnotit většinu outdoorových nebo indoorových sportů, a nejen zobrazit GPS záznam aktivity nad mapou, ale i kombinovat záznamy výškového profilu, tempa, tepové frekvence, rychlosti... a celé řady dalších veličin. Jakékoliv záznamy můžete poslat přátelům pomocí emailu či jednoduchého odkazu nebo jednoduše sdílet pomocí sociálních sítí.

Additional Information

Technologie displeje transflektivní MIP, barevný
Rozměry (ŠxVxH) 42 x 42 x 11.4 mm (obvod zápěstí 129-197 mm)
Displej barevný, transflective MIP (Memory-in-Pixel)
Velikost displeje 26,3 mm (1,04")
Rozlišení displeje (š x v) 208 x 208 pixelů
Hmotnost 36 g
Typ baterie lithium-ion (dobíjecí)
Výdrž Pouze GPS až 13 hodin
Režimy solárního nabíjení Ne
Odolnost proti vibracím ano (6G)
Voděodolnost 5 ATM (plavání na hladině, sprchování)
Provozní teplota -20°C až +60°C
Funkce hodinek Ano
PC propojení USB
Satelitní systémy GPS / GLONASS / GALILEO
Bluetooth ano
ANT+ Ano
Wi-Fi ne
Bezdrátové propojení mezi přístroji ne
Barometrický výškoměr Ne
Elektromagnetický kompas Ne
Snímač tepu ano, integrovaný
Teplota ne
Vibrační upozornění Ano
Ovládání hudby Ano
Zobrazení předpovědi počasí ne
Vyhledání telefonu Ano
VIRB® - ovládání Ne
Smart notifikace (sms, email a hovor) Ano
Krokoměr ano
On-line sledování (LiveTrack™) ano
Porovnání aktivit Ano
Auto multisport (jednoduchá změna sportovního módu) Ne
Nastavitelná datová pole Ano
Odhad spálených kalorií Ano
UltraTrac Ne
Automatická rotace datových stránek Ne
Automatické spuštění nového okruhu Ano
Automatická pauza Ano
Pokročilé tréninkové funkce Ne
Záznam aktivit Ano
Upozornění na čas, vzdálenost, tempo, nastavené spálené množství kalorií, zóny srdečního tepu, neaktivitu
Kompatibilita se snímači ano, snímač srdečního tepu
Vestavěná paměť ano
Možnost dohrání map ne
Garmin Connect Ano
Track log (záznam prošlé trasy) Ano
Body zájmu (POI) ne
Body / Trasy / Historie (prošlé trasy) 0 / 0 / 200 hodin aktivit
Connect IQ™ Ano
Automatická synchronizace s počítačem Ano
Trénink pokročilý (tvorba vlastních tréninků; cílený trénink) Ano
Virtual Partner® (závod proti rychlosti/tempu) Ne
Virtual Pacer™ (závod proti tempu) Ano
Virtual Racer™ (závod proti nahrané aktivitě) Ne
Připravenost k tréninku - (měří ze srdečního tepu únavu)(pouze s HR Run, TRI) Ne
Odhad doby regenerace Ne
Akcelerometr Ano
Tréninkový efekt Ne
Dynamika běhu Ne
VO2 max Ano
Odhad laktátového prahu ne
Měření běhu/chůze na trenažéru/v budově Ano
Plavání - bazén a příroda Ne
Veslování Ne
Kompatibilita se snímačem rychlosti/kadence šlapání Ano
Profily pro více kol Ne
Kompatibilní s pedály Vector™ Ne
Segmenty (kompatibilní se Strava) Ne
Golfové funkce ne
Kde se nacházím? Ne
Východ/západ Slunce a Měsíce Ne
Kalendář pro lov/rybolov Ne
Výpočet plochy Ne
Jumpmaster Ne
Automatické nastavení cíle aktivity Ano
Upozornění na neaktivitu ano, graficky
Vestavěný krokoměr Ano
Počítání schodů/pater ne
 • Forerunner 45 Optic Red
 • USB napájecí a datový kabel
 • český manuál

Příslušenství

Další podobné produkty