TomTom GO Premium 5 World Lifetime

 • otočný kapacitní displej 5"
 • rozlišení obrazovky: 480 x 272 pixelů (109 PPI)
 • navádění jízdními pruhy
 • doživotní aktualizace map celého světa
 • paměť 16GB, slot na microSD karty
 • fulltextové vyhledávání
 • 3D budovy, předinstalované radary (Lifetime)
 • magnetický držák
 • živá doprava Lifetime (přes integrovanou SIM kartu)
 • Wi-Fi, Siri a Google Now kompatibilita
 • služba IFTTT

Tento produkt už není v nabídce!

1PL5.002.30
 • Popis produktu
 • Vlastnosti
 • Obsah balení

Details

Inovovaná řada navigací TomTom GO 5200/6200, která jako první přináší propojení na kompatibilní IFTTT (If This Then That) zařízení a ještě pohodlnější plánování cest pomocí funkce Road Trip a databáze TripAdvisor.

Stejně jako u předchozí modelové řady zde najdete Wi-Fi přijímač, pomocí kterého si můžete jednak aktualizovat mapy (bez nutnosti připojení k PC), ale rovněž se propojit se Siri (na Vašem iPhonu) a informacemi Google Now. Kapacita paměťi je rovněž shodná - 16GB. Všechny přístroje řady Premium mají integrovanou SIM kartu, přes kterou lze zdarma přijímat aktuální (živé) dopravní zpravodajství téměř po celé Evropě (na rozdíl od řady GO 5xx, kde toto zajišťuje propojení s Vaším mobilním telefonem).

Samozřejmostí je velmi rychlé fulltextové vyhledání, které najde daný výraz ve všech kategoriích. Již tedy nemusíte zadávat: stát, město, ulici, číslo domu (jako to bylo u předešlých navigací, ale sačí zadat pouze např. název ulice a číslo a navigace ji vyhledá. Pokud daný výraz je příliš obecný, doplníte např. město. Součástí přístroje je i doživotní přístup zdarma k aktuálním rychlostním radarům.

Při naplánování trasy, či přiblížení se k cíli vám nabídne parkoviště v jeho okolí a mapu můžete prohlížet pomocí jednoduchých gest (přiblížení, oddálení mapy, posun). Nová generace rovněž umí zobrazit významné budovy v 3D provedení. Nechybí samozřejmě dokonalé navádění jízdními pruhy, které Vám pomůže snadno projet složité křižovatky, přesné informace o časech příjezdu dostanete díky technologii IQ Routes, která poskytují nejrychlejší trasu v libovolnou denní dobu. Díky obsáhlým datům bodů zájmu (jako jsou telefonní čísla a otevírací hodiny), budete mít k dispozici ještě více informací.

Klíčové vlastnosti

Přístroje řady TomTom GO mají integrované Bluetooth rozhraní, pomocí kterého se můžete připojit ke kompatibilnímu chytrému telefonu a využívat pro bezdrátové (handsfree) volání. Zároveň Vám to umožní využívat některé další služby TomTom, jako je např. živé dopravní zpravodajství TomTom Traffic*,  rychlostní radary TomTom, aktualizační aplikaci MyDrive a rychlejší vyhledání satelitního signálu pomocí QuickGPSFix. TomTom Traffic - AT, BE, BG, CH, CZ, DK, EE, ES, FI, FR, GR, HR, HU, IE, IS, IT, LT, LU, LV, MT, NL, NO, PL, PT, RO, RU, SE, SI, SK, TR, UA, UK.

* U řady Premium je nicméně tato služba zajištěna vestavěnou SIM kartou, takže v zahraničí je zpoplatněno pouze vlastní volání z telefonu, a to dle Vašeho datového roamingu (v rámci EU je navíc datový roaming regulován, takže platíte za data stejně jako u nás. Výjimku tvoří nečlenské státy EU, jako např. Švýcarsko, Norsko, Island, Srbsko, Bosna a Hercegovina nebo Turecko).

Dokonalé navádění jízdními pruhy - zařízení TomTom GO Premium vám pomůže připravit se na výjezdy a křižovatky tím, že vám jasně ukáže správný jízdní pruh pro naplánovanou trasu. Nikdy proto nepřejedete odbočku a nebudete muset náhle přejíždět z pruhu do pruhu.

Služba Rychlostní radary je zcela zdarma (po dobu životnosti přístroje) - vylepšená upozornění na zařízení TomTom GO Premium Vám řeknou, kdy se blížíte k rychlostnímu radaru, a připomenou vám požadovaný rychlostní limit. Aktualizovaná umístění radarů si můžete stahovat každé 3 měsíce, bez příplatků, pravidelným připojováním k počítači.

Pokrytí rychlostních radarů TomTom - AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, ES, FI, FR, GR, HR, HU, IE, IT, LT, LU, LV, MT, NL, NO, PL, PT, RO, RS, RU, SE, SI, SK, UA, UK. Více informací naleznete na tomtom.com/lifetime

Doživotní aktualizace map - připojením navigačního zařízení k počítači si ověříte, zda-li máte opravdu aktuální mapy. Nové mapy vychází sezónně – součástí jsou změny na silnicích a revidované rychlostní limity. Aktualizace jsou zdarma, na dobu životnosti zařízení. Mapy - 49 zemí: AD, AT, BE, BG, CH, CY, CZ, DE, DK, EE, ES, FI, FO, FR, GB, GI, GR, HR, HU, IE, IS, IT, LI, LT, LU, LV, MC, ME, MT, NL, NO, PL, PT, RO, RS, RU, SE, SI, SK, SM, TR, UA, VA, XK. Spojovací komunikace - AL, BA, BY, MD, MK. větové mapy - zahrnují Afriku, Latinskou Ameriku, Austrálii, Nový Zéland, jihovýchodní Asii, Severní Ameriku, Kanadu a Mexiko. Více informací naleznete na tomtom.com/lifetime.

Integrace služby IFTTT – pomocí této technologie proměníte události kalendáře v cílové body, můžete ovládat virtuální asistenty a kompatibilní chytrá zařízení, čímž si zajistíte, že váš domov bude při odjezdu zabezpečen a při příjezdu příjemně temperován. Funkcí služby IFTTT v zařízení TomTom GO Premium můžete synchronizovat umístění a adresy událostí, které jste si uložili do kalendáře. Svou polohu můžete sdílet a díky spolehlivým časům příjezdu tak budou vaši přátelé, příbuzní i spolupracovníci klidnější a spokojenější. A to vše bez nutnosti použít mobilní telefon. (Pozor: funkce sdílení polohy a očekávaného času příjezdu jsou dostupné pouze pro telefony se systémem Android). Druhou funkcí IFTTT je možnost nastavit si pomocí TomTom GO Premium např. termostat, garážová vrata, světla a jiná chytrá zařízení, aby byl váš domov ještě útulnější a rádi jste se do něj vraceli.

Navigace v poslední části cesty - zařízení TomTom GO Premium a aplikace TomTom MyDrive jsou s vámi doslova na každém kroku . Pozice automobilu se automaticky uloží do mobilního telefonu, takže si ji nemusíte pamatovat, když se budete vracet zpět.

Software zdarma - navigační zařízení se neustále vyvíjejí, ale pravidelným připojením zařízení TomTom k počítači si můžete zdarma stáhnout aktualizaci softwaru. Získáte nové navigační funkce a lepší výkon. Našim zákazníkům software případně zaktualizujeme zdarma na jakékoliv pobočce gpscentrum.

Řady nové generace

Přístroje nové řady TomTom Start, Via a GO se dělají ve třech velikostech displejů:

 • 4.3" - Start 42
 • 5" - Start 52, Via 52, GO Basic 5, GO 520 a GO PREMIUM 5
 • 6" - Start 62, Via 62 GO Basic 6 a GO PREMIUM 6

Rozdíly mezi jednotilými sériemi:

  Start 42/52/62 Via 52/62 GO 520 GO Premium 5/6
displej dotykový dotykový kapacitní kapacitní
držák pasivní, integrovaný pasivní, integrovaný aktivní, odnímatelný aktivní, odnímatelný
ovládání hlasem v češtině nemá nemá základní slovní příkazy základní slovní příkazy
doživotní mapy Evropy Evropy Evropy a celého světa Evropy a celého světa
dopravní zpravodajství (RDS-TMC) v kabelu, součástí balení v kabelu, součástí balení v kabelu, součástí balení v kabelu, součástí balení
živé dopravní zpravodajství nelze volitelně* volitelně* doživolní, v ceně zařízení**
Siri a Google Now™ kompatibilita ne ne ano ano
IFTTT kompatibilita ne ne ne ano


přes Bluetooth mobilního telefonu
** v přístroji je integrována SIM karta s předplaceným tarifem pro Evropu

 

 

Additional Information

Úhlopříčka displeje Ne
Satelitní systémy ano
Rozměry (ŠxVxH) 144,5 x 90,5 x 22,2 mm
Displej WSVGA barevný TFT, podsvícený, kapacitní
Technologie displeje dotykový
Inverzní režim displeje ne
Velikost displeje 111 x 63 mm (5")
Rozlišení displeje (š x v) 480 x 272 pixelů
Hmotnost 235 g
Typ baterie lithium-ion (dobíjecí)
Výdrž až 1 hodina
Odolnost proti vibracím ne
Voděodolnost ne
Provozní teplota -20°C až +60°C
Držák aktivní
Slot na paměťovou kartu microSD
Vestavěná paměť ano
Mapový region Evropa, celý svět
Předinstalované mapy Lifetime, Evropa, mapy celého světa
3D zobrazení budov Ano
Možnost dohrání map ano
Předehrané databáze doživotní aktualizace radarů a kamer
Body zájmu (POI) ano, možnost přidání vlastních
Track log (záznam prošlé trasy) Ne
Body / Trasy / Historie (prošlé trasy) 0 / 0 / 0
Historie cestování ano
Profily auto, chodec
Profily aktivit Ne
Změna ikony vozidla Ne
Nastavitelná datová pole Ano
Možnost změny zobrazení mapy Ano
Funkce proti krádeži Ne
Vyhledání orientačních a popisných číse v ČR ano
Náhledy na křižovatky ano
Nastavení výpočtu trasy rychlejší, kratší, ekonomická, výpočet alternativních tras, optimalizace trasy
Automatický přepočet trasy ano
Asistent řazení do jízdních pruhů Ano
Hlasové navádění ano
Detailní navádění hlasem hlásí názvy ulic
Ovládání hlasem (češtinou) ano a ve světových jazycích
Upozornění a informace rychlostní/bezpečnostní kamery, zobrazení rychlostních limitů v mapě, zobrazení nadcházející bodů zájmu podél trasy, upozornění na překročení rychlosti
Alarmy Alarm na rychlostní/bezpečnostní kamery
PC propojení USB
Automatická synchronizace s počítačem Ano
Bluetooth ano
Dopravní zpravodajství ano, ano, integrované, TomTom Traffic, přes mobilní telefon (živé zpravodajství)
Smart notifikace (sms, email a hovor) Ne
Funkce propojení s telefonem ano, doprava živě
Fotonavigace Ne
Digitální fotoaparát Ne
Prohlížeč obrázků Ne
Kde se nacházím? Ano
 • navigační přístroj TomTom GO Premium
 • předehraná mapa Evropy s doživotní aktualizací a možností dohrání světových map
 • magnetický napájený držák s přísavkou na sklo
 • vestavěná SIM pro příjem dopravních informací (doživotní předplatné)
 • nabíječka do auta
 • USB kabel
 • dokumentace

Další podobné produkty