Aplikace “FACE IT“ aneb jak si vytvořit vlastní vzhled hodinek

Face It app

Vlastníte některé s chytrých hodinek Garmin, které mají možnost měnit vzhled displeje (analogový či digitální)? Pak pro vás máme návod, jak si hodinky vylepšit podle svého vkusu, nebo prostě jenom proto, abyste na někoho udělali dojem, nebo to pojmout jako malý dárek třeba pro někoho ze svých blízkých nebo známých.

Prvním krokem je stažení a instalace aplikace IQ Connect do chytrého telefonu, kde tuto aplikaci nově naleznete.
Po spuštění budete vyzváni k výběru zařízení, kde chcete vytvořit vlastní vzhled. Následuje výběr snímku (obrázku či fotografie uložené na kartě nebo přímo v paměti telefonu).

*TIP 1: Mně se osvědčilo připravit si obrázek v PC, kde jsem si vytvořil složený obraz z několika souborů a následně jej pak odeslal do mobilu.

Vložený snímek je možno posouvat či centrovat na střed ciferníku, pokud to rozměry obrázku dovolují.
Pod ciferníkem jsou tři ikonky: první vlevo je pro vzhled hodin, a to analogové nebo digitální. Zároveň si zde vyberete počet zobrazovaných polí - buď žádné, dvě (baterie + datum) nebo tři (baterie + datum + počet kroků nebo vzdálenosti). Podržením prstu na vybraném poli lze toto pole posouvat po ciferníku do vybrané pozice.

*NEDOSTATKY: Bohužel pole baterie, datum, počet kroků nebo vzdálenosti jsou pevně daná a nelze je editovat (např. na pole nadmořská výška, tep, teplota atd.) Také je mrzuté, že ciferník pro analog má čárky pouze na čtvrthodinách a nemá tak zvýrazněné minuty.
*TIP 2: Vytvořte si vlastní ciferník s číslicemi a minutami, do kterého pak vložíte obrázek.

Prostřední ikona umožní vybrat barvu, jedná se ale pouze o obarvení ručiček nebo číslic.

*NEDOSTATKY: Barvy jsou opět dány, chybí výběr ze spektra barev, a to včetně černé pro bílý ciferník.

Ikona vpravo je pro výběr vzhledu ručiček nebo číslic dle předchozího výběru vzhledu.

Face ItFace ItFace It

Pokud vše vybereme a jsme spokojeni, tak vpravo nahoře dáme “HOTOVO“. Následně se nám nabídne možnost uložení s pojmenováním nového vzhledu. Po uložení můžeme vzhled odeslat do zařízení, či případně změnit.

Vytvořených vzhledů můžete mít několik a dle libosti si je v zařízení měnit.

Face ItFace It

Jestliže vás návod zaujal, ale nejste si jisti, zda-li máte kompatibilní hodinky Garmin, stačí nahlédnout do tohoto seznamu, který pro vás pravidelně budeme aktualizovat.

Vlastní displej lze aplikovat téměř na všechny série hodinek značky Garmin:
fēnix, epix, tactix, quatix, enduro
Forerunner
venu
vívoactive
Approach

Pokud potřebujete poradit jsme tady pro vás