Garmin D2 Charlie Optic

 • multisportovní hodinky (lyže, běh, plavání, kolo, navigace)
 • barevný Chroma displej, GPS/GLONASS přijímač
 • malý rozměr a hmotnost, výdrž až 35 hodin provozu s GPS
 • letecké mapy s vyznačenými letišti, silnicemi, městy, vodními plochami atd.
 • celosvětová databáze letišť s důležitými informacemi (frekvence, runwaye a další)
 • korigovatelný barometrický výškoměr, 3-osý kompas a gyroskop
 • tlačítko Direct-to (směřovat k) a Nearest (nejbližší)
 • odolné provedení, časová pásma Zulu/UTC
 • globální informace o počasí, NEXRAD, METAR, TAF
 • možnost přenosu letových plánů z aplikace Garmin Pilot
 • Bluetooth, Connect Mobile, Live Tracking, Smart funkce, Wi-Fi, ANT+
 • silikonový a kožený řemínek

 

Tento produkt už není v nabídce!

010-01733-31
 • Popis produktu
 • Vlastnosti
 • Obsah balení

Details

Běžné hodinky se vyvíjí podle trendů, avšak revoluční hodinky trendy nastavují. A právě mezi ně patří Garmin D2 Charlie Optic, které otevírají dveře novému způsobu letecké navigace.

Garmin D2 Charlie Optic jsou chytré GPS hodinky - vylepšenou variantou nejmodernějších multifunkčních hodinek Garmin fénix 5x, navíc vybavené speciálními leteckými funkcemi. Jsou určené pro náročné zákazníky, kteří ocení nejen jejich elegantní provedení, ale zejména aplikace pro nejrozličnější sportovní aktivity. Podobně jako modelová řada fénix 5x nabízí nepřebernou škálu tréninkových a outdoorových funkcí - příkladem jsou různá nastavení alarmů na srdeční tep, tempo běhu, rychlost, vzdálenost, výkon. Pro jednotlivé sporty je možné přizpůsobit nastavení hodinek včetně zobrazovaných informací na displeji. Ve spojení s vestavěným optickým snímačem tepu hodinky po každé aktivitě doporučí dobu potřebnou k regeneraci organismu, odhadnou VO2Max nebo změří dobu kontaktu nohy se zemí a vertikální oscilaci při běhu. Součástí balení je silikonový řemínek a elegantní kožený řemínek v hnědé barvě.

Garmin D2 Charlie Optic jsou vybaveny vysocecitlivým GPS/GLONASS přijímačem s novou ocelovou EXO™ anténou umístěnou kolem transflexního MIP (memory-in-pixel) barevného displeje. Nechybí zde pokročilé tréninkové funkce, dynamika běhu, vyhodnocení plaveckých tréninků, výpočet VO2 max, navigační funkce, kompas, barometr nebo sledování denní aktivity, 3D kompas a další. V režimu Smart hodinek vydrží 12 dní na jedno nabití akumulátoru, při běžném použití s GPS 20 hodin a ve speciálním režimu UltraTrac™až 35 hodin.

Vzhled a konstrukce hodinek

Stejně jako u generace fénix 5x, má i Garmin D2 Charlie Optic 1,2" (30.4 mm) velký, kruhový, barevný displej s rozlišením 240x240 pixelů s dokonalou čitelností na slunci. Nerezová EXO™ anténa je pokryta černou, matnou a tvrzenou antireflexní úpravou povrchu imitujícím karbon s rýhováním pro vyšší odolnost vůči oděru. Prvotřídní materiály, žádné lesklé prvky, šroubované tělo, odolné řemínky vyměnitelné bez speciálních nástrojů (patent QuickFit™), odolná luneta, safírové sklo a voděodolnost 100m. To jsou parametry, které činí hodinky téměř nezničitelnými. Dobíjecí akumulátor s výdrží až 20 hodin v plném GPS módu, až 35 hodin v UltraTrac™ GPS módu, až 12 dní v režimu smartwatch na jedno nabití zajistí, že se na ně budete moci spolehnout i v těch nejnáročnějších několikadenních podmínkách v divočině. Navíc si podle svého můžete nastavit vzhled hodinek, datové obrazovky, navolit speciální funkce (nejrůznější upozornění na tep, pohyb, změnu počasí, dosažených hodnot/cílů, atd) nebo případně využít další aplikace a rozšíření, která si pohodlně stáhnete přes rozšíření Connect IQ™.

Garmin D2 Charlie jsou dostupné ve dvou provedeních - základní varianta je dodávána se silikonovým řemínkem a elegantním koženým řemínkem, luxusní varianta pak s odlehčeným řemínkem z titanu.

Letecké funkce

Garmin D2 Charlie Optic jsou ale zejména skvělým doplňkem pro létání - obsahují světovou databázi letišť, HSI indikátor, NEXRAD obrazovku s počasím, Zulu/UTC referenční čas, nastavitelný barovýškoměr. Funkce Direct-to a Nearest a vylepšená funkce plánování trasy Vám umožní snadno vytvořit, či změnit, letový plán a přenést si jej případně do aplikace Garmin Pilot™.

 

Běžecké funkce

Garmin D2 Charlie Optic jsou jedny z nejlépe vybavených hodinek současnosti a nabízí širokou škálu tréninkových funkcí. Jedná se o různá nastavení upozornění na srdeční tep, tempo běhu, rychlost, vzdálenost, výkon. V hodinkách je buď možné nastavit jednoduchý intervalový trénink, nebo za pomocí počítače složitý, s různě dlouhými intervaly nebo různými alarmy. Je možné také využít předpřipravené tréninkové plány pro běh nebo jízdu na kole. Pro jednotlivé sporty je možné přizpůsobit nastavení hodinek včetně zobrazovaných informací na displeji. Ve spojení se snímačem tepu Vám hodinky po každé aktivitě doporučí dobu potřebnou k regeneraci organismu, po každém běhu delším než 10 minut vypočtou hodnotu VO2 max a zhodnotí, s jakým výsledkem byste zaběhli vzdálenost 5km, 10km, půlmaraton a maraton.

Snímač denní aktivity

Garmin D2 Charlie Optic nabízí možnost sledování celodenních aktivit. Je možné stanovit cílový počet kroků na den, sledovat ušlou vzdálenost, počet kroků, zobrazit spálené kalorie, a to včetně těch pasivních. Při delším sezení nebo jiné nečinnosti Vás hodinky upozorní zprávou na displeji, že je na čase vstát a projít se. Na webovém rozhraní Garmin Connect je poté možnost podrobného vyhodnocení a porovnání Vašich výkonů např. s kamarády.

Plavání a lyžování

Garmin D2 Charlie Optic jsou díky vestavěným čidlům a vysoké odolnosti schopny měřit i plavecké tréninky, a to buď pod širým nebem (využívá se GPS) nebo v plaveckém bazénu (je nutné zadat jeho délku). V bazénu hodinky měří uplavanou vzdálenost, SWOLF hodnotu, efektivitu plavání, počet záběrů a rozpoznají plavecký styl pro každou délku bazénu. Lze nastavit i alarm na uplavanou vzdálenost nebo započítat uplavané bazény, kdy se při tréninku nepoužívají ruce a plave se jen za pomocí nohou.

Pro příznivce zimních sportů nabízí funkce běžeckého a sjezdového lyžování. Díky vestavěnému barometru hodinky rozpoznají kdy lyžujete a kdy se pohybujete na vleku nebo na lanovce. Díky tomu získáváte informace o skutečně najetých kilometrech na svahu, celkovém sestupu, času, maximální a průměrné rychlosti.

Outdoorové využití

Hodinky jsou vybaveny 3-osým elektromagnetickým kompasem, barometrickým výškoměrem, vysocecitlivým GPS, krokoměrem a vestavěným teploměrem. Se zapnutým GPS se výdrž hodinek pohybuje od 20 do 35 hodin (záleží na nastavené intenzitě ukládání bodů pomocí GPS). Při změně okolního tlaku jsou hodinky schopny upozornit na přicházející bouřku. Pokud chcete skutečně přesně měřit okolní teplotu v průběhu Vašich outdoorových aktivit tak doporučujeme používat externí teplotní čidlo u kterého nedochází k ovlivňování teplotou Vašeho těla.

Garmin D2 Charlie Optic jsou ideálním tréninkovým nástrojem s všestranným využitím při většině sportovních aktivit (běh, kolo, plavání, lyžování, taktický trénink, vysokohorská turistika, SUP, veslování, golf a mnoho dalších).

Hodinky lze snadno bezdrátově propojit s dalšími zařízeními, jako je např. akční záznamová HD kamera VIRB® - kterou můžete ovládat a spouštět na dálku či si pořizovat  fotky s vysokým rozlišením.(obojí lze přitom činit současně), dokonce takto můžete ovládat více kamer současně a pořídit si tak opravdu unikátní záznamy akce z různých úhlů.

Podpora Connect IQ

Garmin D2 Charlie Optic samozřejmě podporují otevřenou platformu pro nositelnou elektroniku umožňující vývojářům programovat aplikace pro nové typy hodinek Garmin (alternativní vzhledy obrazovek, tréninkové programy, podpora pro další příslušenství.) 

Bezdrátová konektivita

Bluetooth - možnost připojit se k chytrým mobilním telefonům (Android, iOS) pomocí Bluetooth LowEnergy přenosu. Hodinky jsou poté schopny zobrazovat upozornění telefonu (SMS, emaily, hovory) nebo aplikací (info o aktualizacích apod.). Propojení s mobilním telefonem využívá i automatické odesílání tréninkových záznamů na tréninkový server okamžitě po ukončení aktivity. Další dostupnou funkcí je on-line sledování pozice běžce na trati.

Wi-Fi - díky vestavěné Wi-Fi jsou hodinky schopny odeslat data o tréninku nebo aktualizovat software bez nutnosti zapínat počítač nebo mobilní telefon.

ANT+ - bezdrátový standard používaný hlavně pro připojení fitness příslušenství jako např. externí - snímač tepu, snímač kadence, snímač otáček kola, krokoměr, měřič výkonu, teplotní čidlo

Garmin Connect

Služba Garmin Connect  je webový tréninkový deník pro ukládání, analýzu a sdílení sportovních aktivit zaznamenaných s hodinkami. Službu Garmin Connect  využívají milióny uživatelů na celém světě. Velkou výhodou pro české uživatele je jednoduché ovládání, které je k dispozici plně v českém jazyce. S Garmin Connect můžete snadno sledovat své pokroky dosažené za určité období, stejně, jako sdílet dosažené výsledky a absolvované trasy s přáteli a ostatními uživateli.

Additional Information

Rozměry (ŠxVxH) 51 x 51 x 17.5 mm
Displej barevný, transflective MIP (Memory-in-Pixel), safírové sklo
Velikost displeje průměr 30,4 mm (1.2”)
Rozlišení displeje (š x v) 240 x 240 pixelů
Hmotnost 95 g s koženým řemínkem / 89 g se silikonovým
Typ baterie lithium-ion (dobíjecí)
Výdrž 35h / 20h / 3 týdny ((UltraTrac / GPS / pouze režim hodinek)
Odolnost proti vibracím ano (6G)
Voděodolnost 10 ATM
Provozní teplota -20°C až +60°C
Funkce hodinek Ano
PC propojení USB
GPS ano (i GLONASS), EXO (součástí kovové lunety kolem displeje)
Bluetooth ano
ANT+ Ano
Wi-Fi ano
Bezdrátové propojení mezi přístroji ano
Barometrický výškoměr Ano
Elektromagnetický kompas Ano
Snímač tepu ano, integrovaný
Teplota ano, snímač integrovaný, lze připojit tempe™ čidlo
Vibrační upozornění Ano
Ovládání hudby Ano
Zobrazení předpovědi počasí - dešt/teploty ano, přes Bluethooth® (přes smartphone)
Vyhledání telefonu Ano
VIRB® - ovládání Ano
Smart notifikace (sms, email a hovor) Ano
Krokoměr ano
On-line sledování (LiveTrack™) ano
Porovnání aktivit Ano
Auto multisport (jednoduchá změna sportovního módu) Ano
Nastavitelná datová pole Ano
Odhad spálených kalorií Ano
UltraTrac Ano
Automatická rotace datových stránek Ano
Automatické spuštění nového okruhu Ano
Automatická pauza Ano
Pokročilé tréninkové funkce Ano
Záznam aktivit Ano
Upozornění na čas, vzdálenost, tempo, nastavené spálené množství kalorií, zóny srdečního tepu, neaktivitu, na bouři (přes Bluetooth® kompatibilního chytrého telefonu)
Kompatibilita se snímači ano, snímač srdečního tepu, snímač kadence, snímač otáček kola, snímač výkonu, tempe™, Varia™, VIRB®, s radarem, snímač švihu TruSwing™
Vestavěná paměť 16 GB
Možnost dohrání map předehraná světová databáze letišť, součástí dodávky letecká mapa
Garmin Connect Ano
Track log (záznam prošlé trasy) Ano
Body zájmu (POI) ano, možnost přidání vlastních
Body / Trasy / Historie (prošlé trasy) 1000 / 100 / 10000 (Waypointy/trasy/trasové body)
Connect IQ™ Ano
Automatická synchronizace s počítačem Ano
Trénink pokročilý (tvorba vlastních tréninků; cílený trénink) Ano
Virtual Partner® (závod proti rychlosti/tempu) Ano
Virtual Pacer™ (závod proti tempu) Ano
Virtual Racer™ (závod proti nahrané aktivitě) Ano
Připravenost k tréninku - (měří ze srdečního tepu únavu)(pouze s HR Run, TRI) Ne
Odhad doby regenerace Ano
Akcelerometr Ano
Tréninkový efekt Ano
Dynamika běhu Ano
VO2 max Ano
Odhad laktátového prahu ano (s HR Run, TRI)
Měření běhu/chůze na trenažéru/v budově Ano
Plavání - bazén a příroda bazén (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas, volitelně tep) , příroda (vzdálenost, počet záběrů/rychlost, kalorie, čas, volitelně tep) , plavecké způsoby (rozpoznání), plavecký trénink (čas/vzdálenost (nácvik nohou, jedné ruky, netypické způsoby)
Veslování Ano
Kompatibilita se snímačem rychlosti/kadence šlapání Ano
Profily pro více kol Ano
Kompatibilní s pedály Vector™ Ano
Segmenty (kompatibilní se Strava) Ano
Golfové funkce ano, vzdálenost odpalu, F/M/B (vzdálenost k začátku, středu a konci greenu), vzdálenost layups/doglegs , scóre karta, vzdálenost k doglegu/layupu
Kde se nacházím? Ano
Východ/západ Slunce a Měsíce Ano
Kalendář pro lov/rybolov Ano
Výpočet plochy Ne
Jumpmaster Ano
Automatické nastavení cíle aktivity Ano
Upozornění na neaktivitu ano, graficky, vibrace
Vestavěný krokoměr Ano
Počítání schodů/pater ano
 • D2 Charlie Optic s hnědým koženým řemínkem
 • náhradní černý silikonový řemínek QuickFit™ 26 mm ( 010-12517-00 )
 • zkušební (Trial) předplatné aplikace Garmin Pilot™
 • USB napájecí a datový kabel ( 010-12491-01 )
 • český manuál

Příslušenství