Garmin Connect mobile a Mapy.cz jsou plně kompatibilní

Vždy připraven

Mapy.cz podporují GPXTo může být odteď Vaším heslem, pokud se rozhodne vyrazit na výlet a vlastníte chytrý telefon a kompatibilní zařízení Garmin

Mapy.cz vydaly aktualizaci aplikace pro chytré telefony, která potěší zejména uživatele hodinek Garmin. Od verze 6.10.0 je možné vyexportovat trasu ve formátu GPX a přenést do aplikace Garmin Connect a odsud synchronizovat rovnou do zařízení. Takto naplánovanou trasu pak naleznete ve složce Trasy.

Jinými slovy – pokud vaše zařízení Garmin podporuje možnost nahrání tras (nemusí to být nutně tedy mapový přístroj), můžete si od teď velice pohodlně naplánovat trasu klidně 5 minut předtím, než se vydáte za novým dobrodružstvím.

  1. V aplikaci Mapy.cz naplánujte trasu.

  2. v informacích o trase pak zvolte tlačítko Exportovat či Sdílet.

  3. vyhledejte v nabízených aplikacích Garmin Connect Mobile, pokud se nezobrazuje mezi oblíbenými, ťukněte na tlačítko Další a aplikaci vyhledejte v seznamu.

  4. trasa se otevře v Garmin Connect Mobile.Odeslání GPX do hodinek Garmin

  5. zde vyberte, do jaké aktivity ji chcete uložit. Connect umožňuje pouze základní aktivity, takže případně použijte možnost Ostatní. Trasa se zobrazí nad mapovým podkladem aplikace Connect. Zvolte Uložit (vpravo nahoře).

  6. takto uloženou trasu si můžete rovnou synchronizovat do Vašeho zařízení, a to přes volbu Možnosti (tři tečky vpravo nahoře).

  7. potvrďte nahrání do Vašeho kompatibilního zařízení Garmin. Máte-li zařízení více, můžete postupně přidat trasu do všech.

A máte hotovo! Trasa by se měla během chvilky synchronizovat do hodinek (či jiného kompatibilního zařízení Garmin, např. cyklonavigací řady Edge). Pokud je nemáte zrovna u sebe, můžete tak učinit kdykoliv později. Každopádně jste připraveni na cestu!

Trasy případně v aplikaci Garmin Connect naleznete uložené mezi Tréninky v sekci Trasy. Můžete si mezi nimi označit své oblíbené, filtrovat je, dále editovat, či úplně smazat.

Zde si můžete stáhnout podrobný návod.