Srovnání univerzálních chytrých sportovních hodinek Garmin Instinct

Garmin Instinct – univerzální chytré sportovní hodinky

Garmin Instinct jsou univerzální sportovní hodinky, které mají vlastnosti outdoorových hodinek i standardních chytrých hodinek. Provedení v odolném plastovém krytu je činí méně náchylnými k odření či poškrábání displeje, který je navíc ještě výrazně zapuštěn pod hranou lunety. Varianta chytrých hodinek Garmin Instinct Solar navíc umožňuje bezkontaktní platbu.

Outdoorové hodinky Garmin Instinct mají dvě velikosti - malé (s)  a střední variantu. Tělo je vždy z vysoce odolného polymeru, sklíčko chemicky tvrzené (v případě varianty Solar je sklíčko technologie Power Glass™). Displej je černobílý, nicméně s vysokým kontrastem i za šera.

Garmin Instinct 2s / Solar
Garmin Instinct 2 / Solar

Garmin Instinct 2

Mezi základní (instalované) aktivity patří: 

- silový, kardio a eliptický trénink, HIIT, chůze do schodů, počítání pater, veslování na trenažéru, jóga
- běh, běh na pásu, halový běh, trailový běh
- turistika, horolezectví, lezení na stěně, bouldering, lyžování, snowboarding, běžky, paddleboarding, veslování, jízda na kajaku, rybaření, lov, taktický režim
- cyklistika, silniční cyklistika, MTB, cykloturistika, cyklokros, e-cyklistika, e-MTB, indoor cyklistický trenažér
- plavání v bazénu, plavání v přírodě

Edice Garmin Instinct 2s Surf / Solar navíc obsahuje aktivity pro surfing, windsurfing, kiteboarding.

Chytré univerzální outdoorové hodinky Garmin Instinct jsou vhodné zejména pro uživatele, kteří vyžadují vyšší standard ochrany. Jako jediná modelová řada chytrých hodinek nabízí pro extrémní případy neomezenou výdrž.

Garmin Instinct jsou chytré hodinky, které využijete především v oblasti outdoorových sportů – nemají sice mapové podklady, ale v terénu je možné se navigovat na souřadnice a podporují i dohrání trasy z aplikací třetích stran (např. Mapy.cz).  Podporují nejrůznější varianty cyklistiky, včetně elektrokol a přídavných snímačů výkonu, základní varianty běhu (včetně trialového a halového), plavání v bazénu i venkugolfveslování, kardio i HIIT cvičení, zimní sporty, veslování na trenažéru, kajak, surfování a netradiční sporty, jako je např. lov, rybaření nebo taktický režim.

Garmin Instinct 2s

Všechny modely chytrých outdoorových hodinek Garmin Instinct mají elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr, teploměr, měří nastoupaná patra, dechovou frekvenci a hladinu okysličení krve. V tréninkových funkcích můžete ocenit tréninkový efekt, dobu regenerace, virtuálního partnera či závod v aktivitě. Funkce pro multisport umožňuje snadné přechody mezi jednotlivými aktivitami. Golfovými funkcemi se vyrovnají pokročilým golfovým hodinkám – změří délku úderu, praporek greenu lze ručně posunout a přesně umístit a hru vyhodnocují podrobnými statistikami. Rovněž splňují turnajové předpisy. Využít je lze i při outdoorové navigaci – na horách poskytují informaci o aklimatizaci, mají profil nadmořské výšky, vertikální rychlost, navigaci po trase i zpět na start (TracBack), bouřkovou výstrahu i projekci trasového bodu. Využít je lze i pro extrémní závody zapnutím funkce UltraTrac. Pro cyklisty je k dispozici např. závod v aktivitě či funkce vyhodnocují obtížnost a plynulost jízdy na MTB. Nechybí ani možnost propojení na měřiče výkonu, radar, světla či doplňkové senzory rychlosti a kadence. Hodinky mají aktivitu pro venkovní plavání (v základní metrice), avšak pro bazén umí detekovat záběry (prsa, kraul, znak, motýlek), mají záznam nácviku, časovače odpočinku, alarmy tempa, upozornění na čas i vzdálenost. Vodotěsnost hodinek činí 10 ATM.

Přehled klíčových vlastností a funkcí

Garmin Instinct 2s Solar

Garmin Instinct 2s / Solar

Nejmenší řada chytrých outdoorových hodinek Garmin Instinct 2s je zaměřena na uživatele s úzkým zápěstím s důrazem na dámské barevné varianty. Ideálně se hodí na zápěstí s obvodem 112 – 180 mm. Hodinky mají ovládání tlačítky, varianta Instinct 2s Solar má navíc bezkontaktní platbu

Chytré hodinky Garmin Instinct 2s mají výdrž až 22 hodin na GPS a 21 dní v režimu chytrých hodinek. Varianta se solárním nabíjením výdrž prodlouží na 28 hodin na GPS a 51 dní v režimu chytrých hodinek. Nicméně parametrů výdrže je zde daleko více v závislosti na zapnutých funkcích: režim hodinek s úsporou baterie je až 50 dní, se solárním nabíjením po neomezenou dobu*V režimu GPS s maximální výdrží jsou hodnoty až 54 hodin, resp. 114 hodin se solárním dobíjením** a v případě expediční GPS aktivity až 25 dní, resp. 105 dní se solárním dobíjením*.

Rozměrově se jedná o hodinky malé velikosti - 40 × 40 × 13,3 mm, displej je čtvercový 20 × 20 mm (0,79″ × 0,79″) se dvěma okny, rozlišení 156x156 pixelů. Váha je 42 g, resp. 43 g pro verzi v solárním provedení.

*Solární dobíjení; předpokládá se celodenní nošení se třemi hodinami venku při intenzitě světla 50 000 luxů
**Solární dobíjení; předpokládá se používání při intenzitě světla 50 000 luxů

Chytré hodinky edice Garmin Instinct 2 Surf / Solar (v malém i velkém provedení) navíc obsahují grafy přílivů a odlivů a přidružené aktivity pro surfing, windsurfing a kiteboarding.

Garmin Instinct 2 Solar

Garmin Instinct 2 / Solar

Střední/základní řada chytrých multisportovních hodinek Garmin Instinct 2 „bez označení“ je zaměřena na uživatele se středním zápěstím. Ideálně se hodí na ruku s obvodem 135 – 230 mm. Hodinky mají ovládání tlačítky, varianta Instinct 2 Solar má navíc bezkontaktní platbu.

Chytré hodinky Garmin Instinct 2 mají výdrž až 30 hodin na GPS a 28 dní v režimu chytrých hodinek. Varianta se solárním nabíjením výdrž prodlouží na 48 hodin na GPS a neomezeně režimu chytrých hodinek. Nicméně parametrů výdrže je zde daleko více v závislosti na zapnutých funkcích: režim hodinek s úsporou baterie je až 65 dní, se solárním nabíjením po neomezenou dobu*V režimu GPS s maximální výdrží jsou hodnoty až 70 hodin, resp. 370 hodin se solárním dobíjením**, a v případě expediční GPS aktivity až 32 dní, resp. neomezeně se solárním dobíjením*.

Rozměrově se jedná o hodinky malé velikosti - 40 × 40 × 13,3 mm, displej je čtvercový 20 × 20 mm (0,79″ × 0,79″) se dvěma okny, rozlišení 156 x 156 pixelů. Váha je 42 g, resp. 43 g pro verzi v solárním provedení. 

*Solární dobíjení; předpokládá se celodenní nošení se třemi hodinami venku při intenzitě světla 50 000 luxů
**Solární dobíjení; předpokládá se používání při intenzitě světla 50 000 luxů

Chytré hodinky Garmin Instinct 2 / Solar mají několik specifických variant:

-        Garmin Instinct 2 Surf / Solar navíc obsahuje grafy přílivů a odlivů a přidružené aktivity pro surfing, windsurfing a kiteboarding
-        Garmin Instinct 2 Solar Tactical navíc speciální funkce pro vojáky: utajený režim, režim nočního vidění (s noktovizorem) a tzv. bezpečný reset (rychlé smazání veškerých dat)
-        Garmin Instinct 2 dezl jako jediný „nesolarový“ Instinct umožňuje bezkontaktní platbu a speciální funkce pro řidiče kamiónů, např. cvičení (včetně návodů), plánování přestávek. A samozřejmě jsou kompatibilní s navigacemi pro nákladní vozy řady dēzl LGV.