Aktualizace map

K čemu potřebuji aktuální mapu?

Aktuálnost mapy je tou nejdůležitější podmínkou pro správné fungování navigačního přístroje. Toto se týká nejen automobilových (silničních) map, ale i map turistických, námořních a leteckých. I dnes již na první pohled zastaralý přístroj může s novou mapou fungovat podstatně lépe než zánovní přístroj se spoustou ne vždy potřebných funkcí za nakřesťanskou cenu.

Vyplatí se aktualizace map?

Může i nemusí. Přineste k nám na prodejnu přístroj a my Vám rádi poradíme.

Aktualizace mohou být placené, mohou být zdarma anebo nemusí pro Váš přístroj vůbec existovat. Zde záleží hlavně na výrobci přístroje. I tady velmi často platí "nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci", protože někteří výrobci sice dokáží velmi levně vyrobit navigaci ale nevydávají žadné aktualizace nebo dokonce ukončí výrobu. Taková investice se příliš nevyplatí, protože jediným východiskem může být zakoupení nového přístroje. Aktualizace se nemusí vyplatit, pokud máte velmi starý přístroj jehož současná cena je zlomkem ceny nové mapy.

Doživotní aktualizace map

Na trhu existuje v současné době celá řada navigačních značek, nicméně pouze několik málo tradičních výrobců nabízí na své přístroje bezplatnou aktualizaci, tzv. Lifetime. V praxi to znamená, že na přístroj si můžete bezplatně stáhnout novou mapu, jakmile ji výrobce uvolní. Ke stažení mapu je nutné přístroj připojit k internetu - buď pomocí USB kabelu a počítače, nebo pomocí Wi-Fi (tuto možnost mají pouze některé výrobky) a spuštěním příslušného aktualizoačního programu daného výrobce.

V naší síti se specializujeme zejména na renomované značky Becker, Garmin a TomTom, ale doživotní aktualizace nabízejí i další značky, např. Mio, Navitel či NavOn.

Jak poznáte, že máte na přístroj navázán Lifetime?

Veškeré navigace výrobců BeckerGarmin a TomTom, které se začaly vyrábět po roce 2013 by na sobě Lifetime měli mít navázán. Poznáte to buď tak, že toto slovo naleznete přímo na balení navigace, případně v oficiálním označení přístroje (např. LT, LMTLMU apod).

Druhou možností je ověřit si to přes přístlušný software daného výrobce - pro tyto účely můžete využít:

Pokud si přesto nejste jistí, zda-li tuto službu na přístroji máte, nebo se Vám ji nedaří přes příslušný software zprovoznit, nechte to na nás a využijte služeb některé z našich Prodejen.

Mohlo by Vás zajímat