Na co si dát pozor při nákupu navigace

Lámete si hlavu, jakou koupit navigaci? Máme pro vás další várku dobrých rad. Už jsme vám poradili Jak si vybrat nejlepší navigaci a jak je to s Doplňky navigací – na co byste neměli zapomenout. Teď přidáváme ještě několik posledních tipů, co si ohlídat při samotném nákupu.

Becker

Řešení reklamací

Zeptejte se prodejce na způsob řešení reklamací – zdali je schopen poskytnout rychlý a kvalitní servis, případně nabídnout nadstandardní služby, jako je například přehrání software, což často řeší drobnosti, které však dokáží rozladit (například nefunkční hlasová navigace, problém s nalezením satelitů). Prodejce by si měl obratem poradit také s nefunkčním napájecím kabelem nebo nedržící přísavkou.

Dalším velmi častým nešvarem navigací je, že jsou zcela vybité, „specialisty“ v tomto oboru jsou Becker a Garmin. Nabíjet je lze samozřejmě v autě či přes kompatibilní síťový adaptér, který ale není vždy po ruce, když jej nejvíc potřebujete. Rada tedy zní – buďte trpěliví.

Na našich prodejnách není problém přístroj předem vyzkoušet a nabít třeba při předvádění funkcí a vlastním nastavování. Nemůže se tak prakticky stát, že by zákazník od nás odešel bez „šťávy“.

Instalace nových map

Lifetime mapsV síti gpscentrum je navíc samozřejmostí pomoc při instalaci nových map do nového zařízení. Pokud si budete přát a mít čas, zakoupený přístroj vám aktualizujeme, abyste měli tu nejnovější dostupnou mapu. U nových navigací to není déle než 45 minut.

Nové přístroje totiž nikdy neobsahují aktuální mapu. Vysvětlení je jednoduché: při frekvenci aktualizace map 4x ročně a prodlevě mezi pobytem „po skladech světa“ a prodejem může uplynout různě dlouhá doba. I dnes se stále v některých modelech setkáváme s mapovými podklady staršími dvou let.

Hodláte-li si koupit „kvalitní a osvědčený“ produkt na internetu, zjistěte si dopředu, jak to je s mapami, ať nebloudíte po okreskách, když už třeba můžete jet po dálnici.

TIP: Jistotou při nákupu v naší síti je i to, že přístroj skutečně bude obsahovat doživotní licenci Například firma Becker vyžaduje registraci do 30 dnů od prvního použití, ale přístroje, které u nás zakoupíte, jsou již předregistrované a veškeré služby jsou aktivovány.

S instalací map souvisí i zmíněná registrace u výrobců. Nechcete-li se registrovat, samozřejmě nemusíte, vše se dá legálně obejít tak, aby vám do mailu nechodila nevyžádaná pošta, a přesto jste měli bezplatný přístup k novým mapám z domova. Jak na to?

Pokud se instalacemi nechcete zabývat vůbec (nechcete se to učit, nezajímá vás to, nemáte doma kompatibilní počítač apod.), můžete to nechat na nás.

V naší síti gpscentrum poskytujeme na trhu ojedinělou službu „gpscentrum Lifetime“, kdy si u nás za jednorázový poplatek zajistíte bezplatnou aktualizaci map, tedy až 4x do roka, jak budou mapy pro vaše zařízení postupně vycházet. Tuto službu můžete využít v jakékoliv naší prodejně po předložení příslušného kódu. A další výhoda: klidně si můžete přístroj zakoupený v Brně nechat aktualizovat v Praze.

Příslušenství a náhradní díly

V síti gpscentrum máme pro většinu prodávaných autonavigací příslušenství vždy skladem. Náhradní díly však máme i na starší navigace, a ačkoliv v řadě případů již originální příslušenství nelze objednat, lze často využít alternativní uchycení. Více než 15 let tradice v navigačních systémech se také odráží ve zkušenostech našich prodavačů, kteří vědí, kam sáhnout či kde se zeptat.

Díky propojení našich specializovaných prodejen dokážeme některé závady řešit operativně na dálku – reklamaci můžete uplatnit na jakékoliv naší prodejně. Nemáte-li prodejní doklad, naši prodavači se domluví s kolegy z pobočky, kde jste navigaci koupili.

Zatímco různé e-shopy mohou reklamace vyřizovat 30 dnů, u nás dokážeme vyřešit řadu nepříjemných situací na počkání. Prostě rovnou uděláme, co je třeba: vyměníme vadný kabel, dohrajeme chybějící mapu, zprovozníme hlas, aktualizujeme software. Kvalitní a rychlé vyřízení problému je u nás na prvním místě.

Filozofie naší prodejní sítě je jednoduchá. Naší prioritou není zákazníka zahrnout přemírou (dez)informací, aby ve slabé chvilce objednal drahý model, protože je zrovna „v akci“. Naše cíle jsou jiné:

- Chceme, aby byl zákazník se svým výběrem maximálně spokojený i za dva či tři roky (jsme realisté a víme, jak jde trh kupředu).
- Chceme, aby zákazník věděl, že za utracené peníze dostal to nejlepší podle svých požadavků a rozpočtu.
- Chceme, aby každá náš zákazník věděl, že se na nás může kdykoliv obrátit – ať už má s přístrojem problém, nebo nám prostě chce sdělit své dojmy.

V prodejnách gpscentrum vždy nabízíme značky, kterým věříme a se kterými jsme dlouhodobě spokojeni. Aktuálně v našem sortimentu najdete značky Becker, Garmin a TomTom, které navigace dělí do několika sérií.

Přečtěte si více o tom jak si vybrat nejlepší navigaci a Doplňky autonavigací – na co byste neměli zapomenout. Pomoci případně může i tabulka s vybranými parametry a snadno si vyberte ten správný model pro své potřeby.

Nejste-li si však stále jisti, jakou chcete koupit navigaci, navštivte nás nebo nám pošlete dotaz. Rádi vám odpovíme.

A to je konec, nyní máte vy(h)bráno!